PL

Twój koszyk

Wymienniki ciepła

                                                        Rekuperacja powietrza

Urządzenie schładzające powietrze wywiewane, powietrzem zasysanym do budynku to rekuperator. Zastosowanie tego typu urządzeń odzyskujących ciepło z wywiewanego powietrza znacznie obniża koszty utrzymania budynków oraz wpływa korzystnie na jakość powietrza w pomieszczeniach. Każdy rekuperator podlega procesowi regulacji - wymiana zużytego powietrza na świeże nie dzieje się bez naszej wiedzy. Nowoczesne urządzenia odzyskują energię cieplną z wydalanego powietrza jednocześnie chroniąc przed wymieszaniem się z nowym. Sklep z rekuperatorami BARBOR posiada w swojej ofercie różne rodzaje tychże urządzeń - dla biznesu wyróżniamy rekuperatory krzyżowe oraz wymienniki przeciwprądowe w obudowach.

Wymiennik powietrza w formie krzyżowej jest podstawowym oraz ekonomicznym rozwiązaniem, jego parametry są często w zupełności wystarczające dla Klientów biznesowych. Przeciwprądowy wymiennik ciepła cechuje się większą sprawnością w wentylacji oraz jest bardziej odporny na niskie temperatury (szronienie) niż jego krzyżowy odpowiednik.

W każdym z obu przypadków, cena sprzętu, dzięki któremu możliwa jest rekuperacja powietrza nie jest wygórowana, a inwestycja szybko się zwraca. Dodatkowo poprawia się jakość powietrza w pomieszczeniach. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą.