PL

Twój koszyk

Przemysł

                                            Wentylacja mechaniczna dla przemysłu

Pomieszczenia w firmach można podzielić na dwie kategorie - produkcyjne oraz biurowe. W przypadku dużych lub większej ilości małych pomieszczeń zachodzi potrzeba wymiany dużej ilości powietrza. Zwiększona kubatura oraz większa liczba pracowników wymusza szybszą i bardziej sprawną wymianę powietrza. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wentylacja mechaniczna oparta na sprawdzonych rozwiązaniach. Pozwala ona na doprowadzenie dużej ilości świeżego powietrza do pomieszczeń. Oferta producenta Barbor obejmuje wymienniki ciepła, które są zaprojektowane pod kątem obsługi bardzo dużych przepływów w pomieszczeniach o różnej kubaturze.

Koszty i możliwości zastosowania

Pomieszczenia firmowe zazwyczaj potrzebują bardzo sprawnego systemu wentylacyjnego oraz filtrów powietrza, z uwagi na powstające zanieczyszczenia powietrza wynikające z różnych czynności związanych z produkcją. Spawanie, cięcie, szlifowanie czy malowanie generuje dużo szkodliwych gazów i pyłów, dlatego w tego typu miejscach koniecznością jest wentylacja mechaniczna. Koszt takiego systemu nie jest wysoki, biorąc pod uwagę szkodliwe czynniki jakie działają na pracowników. Dobrze wentylowane i czyste stanowisko pracy znacznie zwiększa efektywność. Ogrzanie dużej hali często generuje spore koszty, ograniczenie przepływu powietrza szczególnie w wietrzne dni za pomocą przepustnicy pozwala regulować ciąg w przewodach wentylacyjnych. Dodatkowym autem wentylacji mechanicznej opartej na nowoczesnych centralach wentylacyjnych są przepustnice z by-passem, które omijają wymiennik. W upalne dni pozwala to dostarczyć chłodniejsze powietrze do budynku.

W naszej ofercie znajdą Państwo niezbędne elementy do budowy kompleksowego systemu wentylacji mechanicznej, w atrakcyjnych cenach.