PL

Twój koszyk

Dom

                                       Mechaniczna a grawitacyjna wentylacja domu

Na jakość powietrza wpływa wiele czynników. Wymiana powietrza w domu jest bardzo istotna z uwagi na utrzymywanie odpowiedniej wilgotności, świeżości powietrza, przy jednoczesnym zachowaniu komfortowej temperatury – oprócz tego dobre systemy wentylacyjne wyraźnie ograniczają ilość zapachów powstałych w wyniku np. przygotowywania posiłków.

Wentylacja grawitacyjna, realizowana jest najczęściej poprzez zwykłe otwarcie okna, i ona może funkcjonować dostatecznie sprawnie. Jednak ze względu na znaczne straty ciepła – wentylacja domu oparta o ten system może zostać wyraźnie poprawiona, np. poprzez zastosowanie mechanicznych urządzeń, które umożliwiają odzysk ciepła.

Wymiana powietrza, realizowana poprzez zastosowanie wymiennika ciepła, w znacznym stopniu ogranicza straty powodowane przez „wyrzucanie” ciepłego powietrza z domu. Część ciepła z wywiewanego systemu pozostaje w pomieszczeniu. Jednocześnie następuje jego wymiana na świeże, bez konieczności otwierania okna. Wentylacja mechaniczna wyraźnie poprawia jakość domowego powietrza oraz pomaga w obniżeniu rachunków za ogrzewanie. W naszej ofercie znajdują się różne rodzaje wymienników ciepła oraz centrale do mechanicznej wymiany powietrza AMBER 1 i AMBER 2.

Funkcja filtrów

Wentylacja domu i wymiana powietrza wspomagana jest przez filtry, które oczyszczają systemy wentylacyjne. Zwiększają tym samym jakość powietrza, co zapewnia dodatkowy komfort. W zależności od wymagań wyróżnia się poszczególne klasy filtrów powietrza. Istotne jest by pamiętać o ich regularnym przeglądzie oraz – w razie konieczności – o wymianie.